In Win IW-RF100S-S265 1U Short-depth Rackmount Server Chassis with Single 265W Power Supply, with Front or Rear I/O Access
  • Compact size with outstanding design
  • Front access and rear access in one chassis
  • Tool-free design: 3.5" & 2.5" HDD cage
  • NMB 2 x 40 x 28 PWM fan x 2 with anti-vibration
  • Includes 1 x single In Win 2
Specs
Reviews (1)
Learn more about the In Win IW-RF100S-S265
Model
Brand IN WIN
Model IW-RF100S-S265
Details
Chassis Type Rackmount
Form Factor 1U
Case Material SGCC
Motherboard Compatibility Mini-ITX (6.7" x 6.7")
Power Supply 265W
Ports
Front Ports 2 x USB 3.0
Features
Features Standard EIA-RS310D
Drive Bay Internal:
2 x 2.5" HDD
2 x 3.5” HDD (Optional 4 x 2.5” HDD)?
Indicator: Power Status, HDD, LAN Activity LEDs
Front Control Panel: Power Switch, System Reset, 2 x USB 3.0
Cooling Fan: Supports 2 x 40 x 28 mm PWM Fan (Max up to 3)
Rail Kit: 20" Friction slide rail
Dimensions & Weight
Dimensions 1.75" x 19.00" x 9.84"