PLANET PWR-480-48 DC Single Output Industrial DIN Rail Power Supply Units
  • PWR-480-48
  • Power Supply
Specs
Reviews
Learn more about the PLANET PWR-480-48
Model
Brand PLANET
Model PWR-480-48
Details
Type Power Supply
Specifications Hardware Version: 2
Dimensions: 5.04" x 3.35" x 4.92"
Weight: 3.31 lbs.
Input Voltage: 100-240V AC, 50/60 Hz, 4.8A
Power Output: 480 watts, 48V, 10A
Temperature:
Operating: -20 ~ 70 degrees C
Storage: -40 ~ 85 degrees C
Humidity:
Operating: 20 ~ 95%
Storage: 10 ~ 95% (non-condensing)