Dell Docking Station - WD19S 180W
  • Black
  • 2 x display / video - DisplayPort - 20 pin DisplayPort
  • 1 x display / video - HDMI - 19 pin HDMI Type A
  • 3 x USB 3.1 Gen 1 - 9 pin USB Type A
  • 2 x USB-C 3.1 Gen 2
  • 1 x network - Ethernet 1000 - RJ-45
Specs
Reviews
Learn more about the DELL WD19S180W
Model
Brand Dell
Model WD19S180W
Details
Color Black
Ports Spec 2 x display / video - DisplayPort - 20 pin DisplayPort
2 x USB-C 3.1 Gen 2
Dimensions & Weight
Dimension 1.10" x 8.10" x 3.50"