Ebmpapst A2D160-AB22-06 400V/480V 2800/3350min-1 43/54W Straight Blades Single-intake AC Axial Imppler Industrial Cooling Fans
  • Condition: 100% new and good quality;
  • Brand:ebmpapst ;Model: A2D160-AB22-06;
  • 400VAC/480VAC; 50HZ/60HZ; 2800min-1/3350min-1;0.13/0.14A; 43/54W
Overview
Specs
Reviews
Nominal data
Type A2D160-AB22-06
Motor M2D068-BF
Phase 3~ 3~
Nominal voltage VAC 400 480
Wiring Y Y
Frequency Hz 50 60
Method of obtaining data cs cs
Valid for approval/standard CE UL
Speed (rpm) min-1 2800 3350
Power consumption W 43 54
Current draw A 0.13 0.14
Min. ambient temperature °C -25 -25
Max. ambient temperature °C 90 90
Technical description
Weight 1.1 kg
Size 160 mm