    LG 27 inch UHD 4K 60Hz IPS AMD FreeSync HDR10 Built-in Speaker USB-C WebOS Remote Control included Smart White Computer Monitor with Height Adjustable, Swivel, Pivot & Tilt Stand 27U730SA-W
    • Seamless Flexibility for Work and Play - Experience powerful flexibility with the LG Smart Monitor with webOS. A 27" 4K UHD screen, LG Smart Monitor reimagines how you work, watch, and play with builit-in seamless access to your favorite streaming and cloud gaming apps.
    • AI Tools in webOS: Dynamic Tone Mapping - Experience enhanced visuals in webOS with AI tools.
    Overview
    Specs
    Reviews (2)
    Seamless Flexibility for Work and Play
    LG 27U730SA-W IPS Computer Monitor
    Experience powerful flexibility with the LG Smart Monitor with webOS. A 27" 4K UHD screen, LG Smart Monitor reimagines how you work, watch, and play with built-in seamless access to your favorite streaming and cloud gaming apps.
    Vivid Color with 4K UHD Resolution
    Seamless Channel Surfing with webOS
    Brightness Control
    Home Office without a PC
    AI Tools in webOS: Dynamic Tone Mapping
    A Gorgeous Desktop Centerpiece
    Put More Ports to Work
    With a USB-C port easily connect, charge, transfer data, and deliver power (up to 65W) through a single cable. There are also two HDMI and two USB ports for even more connection versatility.
    Put More Ports to Work