Athena Power Zippy P2G-5650V 650W Single 2U Server Power Supply - OEM
  • 650W Single
  • One 60 mm DC Fan Fans
This item is covered under the Manufacturer Only Return Policy.
Overview
Specs
Reviews
See all Q & A
avatar
Any questions? Our AI beta will help you find out quickly.
Unleash the power of the ancient Greeks with the Athena Power 650W power supply. This 2U single unit pulls out all the power you need. It is the best solution for servers, workstations, storage systems and IPC. (The power-supply is for chassis-assembly only and is not allowed to be operated as stand-alone component. Final assembly has to comply with corresponding emc- and safety-regulations.)
  • newegg650W PowerA maximum power of 650W, including +12V at max 50A, delivers safe, reliable output for server systems.