    In Win IW-RF100S-S265 1U Short-depth Rackmount Server Chassis with Single 265W Power Supply, with Front or Rear I/O Access
    • Compact size with outstanding design
    • Front access and rear access in one chassis
    • Tool-free design: 3.5" & 2.5" HDD cage
    • NMB 2 x 40 x 28 PWM fan x 2 with anti-vibration
    • Includes 1 x single In Win 2
    Specs
    Reviews (1)
    See all Q & A
    avatar
    Any questions? Our AI beta will help you find out quickly.
    Learn more about the In Win IW-RF100S-S265
    Best Seller Ranking #88 in Server Chassis
    Model
    Brand IN WIN
    Model IW-RF100S-S265
    Details
    Chassis Type Rackmount
    Form Factor 1U
    Case Material SGCC
    Motherboard Compatibility Mini-ITX (6.7" x 6.7")
    Power Supply 265W
    Ports
    Front Ports 2 x USB 3.0
    Features
    Features Standard EIA-RS310D
    Drive Bay Internal:
    2 x 2.5" HDD
    2 x 3.5” HDD (Optional 4 x 2.5” HDD)?
    Indicator: Power Status, HDD, LAN Activity LEDs
    Front Control Panel: Power Switch, System Reset, 2 x USB 3.0
    Cooling Fan: Supports 2 x 40 x 28 mm PWM Fan (Max up to 3)
    Rail Kit: 20" Friction slide rail
    Dimensions & Weight
    Dimensions 1.75" x 19.00" x 9.84"