Your Browsing History






Any questions? Our AI beta will help you find out quickly.
| Brand | GIGABYTE |
|---|---|
| Model | M27U SA |
| Screen Size | 27" |
|---|---|
| Widescreen | Yes |
| Glare Screen | Anti-glare |
| Panel | IPS |
| Display Type | UHD |
| Adaptive Sync Technology | FreeSync Premium Pro (AMD Adaptive Sync) |
| Resolution | 3840 x 2160 (4K) |
| Viewing Angle | 178° (H) / 178° (V) |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Brightness | 400 cd/m2 |
| Contrast Ratio | 1,000:1 |
| Response Time | 1ms MPRT / 5ms GtG |
| Display Colors | 8 bits + FRC |
| Monitor Pixel Density | 0.15525mm |
| Refresh Rate | 160Hz |
| VESA Certified DisplayHDR | DisplayHDR 600 |
| Curved Surface Screen | Flat Panel |
| Video Ports | 1 x DisplayPort 1.4 / 2 x HDMI 2.1 |
|---|---|
| USB Ports | 1 x USB Type-C |
| Power Supply | 100 - 240 VAC, 50/60Hz |
|---|---|
| Power Consumption | Power Consumption: 27.6W AC Input Max: 128W Power Saving Mode: < 0.5W Power Off Mode: < 0.3W |
| Stand Adjustments | Tilt(angle): -5°~+20° Height Adjustment (mm): 130mm |
|---|---|
| Built-in Speakers | 2 x 3W |
| VESA Compatibility - Mountable | 100 x 100mm |
| Dimensions | 20.38" x 24.24" x 7.62" with stand 14.61" x 24.24" x 2.37" w/o stand |
|---|---|
| Weight | 14.29 lbs. with stand 10.05 lbs. w/o stand |
| First Listed on Newegg | June 15, 2023 |
|---|