Your Browsing History









Shipped by Newegg
Any questions? Our AI beta will help you find out quickly.
| Brand | BenQ |
|---|---|
| Model | XL2566X+ |
| Cabinet Color | Black |
| Bezel Design | Standard Frame |
| Screen Size | 24.1" |
|---|---|
| Widescreen | Yes |
| Panel | TN |
| Display Type | FHD |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Brightness | 320 cd/m2 |
| Contrast Ratio | 1,000:1 |
| Curved Surface Screen | Flat Panel |
| Video Ports | 1 x DisplayPort 1.4 / 3 x HDMI 2.0 |
|---|---|
| Headphone | Yes |
| Power Supply | 100 - 240 VAC, 50/60Hz |
|---|---|
| Power Consumption | <65W (On mode)? |
| Stand Adjustments | Swivel -45°~+45° Tilt -5°~35° Height adjustment 155mm |
|---|---|
| VESA Compatibility - Mountable | 100 x 100mm |
| Features | Dynamic Accuracy: DyAc 2 XL Setting to Share: with Auto game mode Shield S Switch Black eQualizer Color Yesibrance? Low Blue Light Flicker-free: DyAc 2 off K Locker? Variable Refresh Rate: DyAc 2 off |
| Dimensions | 14.25"-20.35" x 22.68" x 8.23" |
|---|---|
| Weight | 12.79 lbs. |
| First Listed on Newegg | May 11, 2025 |
|---|