Your Browsing History












Any questions? Our AI beta will help you find out quickly.
| Brand | SAMSUNG |
|---|---|
| Series | Odyssey G32A |
| Model | LS32AG320NNXZA |
| Cabinet Color | Black |
| Screen Size | 32" |
|---|---|
| Widescreen | Yes |
| Panel | VA |
| Display Type | FHD |
| Adaptive Sync Technology | FreeSync Premium (AMD Adaptive Sync) |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Viewing Angle | 178° (H) / 178° (V) |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Brightness | 250 cd/m2 (Typical) |
| Contrast Ratio | 3000:1 (Typical) |
| Response Time | 1 ms (MPRT) |
| Color Gamut | 72% NTSC |
| Display Colors | 16.7 Million |
| Refresh Rate | 165 Hz (Max) |
| Curved Surface Screen | Flat Panel |
| Connectors | HDMI, DisplayPort, Audio |
|---|---|
| HDMI | 1 x HDMI 1.4 |
| DisplayPort | 1 x DisplayPort 1.2 |
| Video Ports | 1 x DisplayPort 1.2 / 1 x HDMI 1.4 |
| Headphone | Yes |
| Power Supply | 100-240 VAC |
|---|---|
| Power Consumption | 48W (Max) |
| Stand Adjustments | HAS (Height Adjustable Stand): 120.0 +/- 5.0 mm Tilt: -5.0°(+/-2.0°) ~ 20.0°(+/-2.0°) Swivel: -15.0°(+/-2.0°) ~ 15.0°(+/-2.0°) Pivot: -2.0°(+/-2.0°) ~ 92.0°(+/-2.0°) |
|---|---|
| VESA Compatibility - Mountable | 100 x 100mm |
| Features | Eco Saving Plus Eye Saver Mode Flicker Free Game Mode Off Timer Plus Black Equalizer Refresh Rate Optimizor |
| Dimensions | 23.50" x 28.30" x 9.80" w/ stand 17.10" x 28.30" x 3.70" w/o stand |
|---|---|
| Weight | 13.70 lbs. w/ stand 9.90 lbs. w/o stand |
| First Listed on Newegg | August 10, 2022 |
|---|