Your Browsing History




| Brand | SAMSUNG |
|---|---|
| Model | S24A450BW |
| Cabinet Color | Black |
| Screen Size | 24" |
|---|---|
| Widescreen | Yes |
| Resolution | 1920 x 1200 |
| Viewing Angle | 170° (H) / 160° (V) |
| Monitor Pixel Density | 0.27mm |
| Display Colors | 16.7 Million |
| Brightness | 250 cd/m2 |
| Contrast Ratio | 1,000:1 |
| Response Time | 5 ms |
| Curved Surface Screen | Flat Panel |
| Video Ports | 1 x D-Sub / 1 x DVI |
|---|
| Built-in Speakers | No |
|---|---|
| VESA Compatibility - Mountable | 100 x 100mm |
| Dimensions | 14.7" x 22.0" x 2.0" |
|---|
| First Listed on Newegg | April 27, 2026 |
|---|