Your Browsing History





Any questions? Our AI beta will help you find out quickly.
| Brand | iiyama |
|---|---|
| Model | MM904UT |
| Cabinet Color | Beige |
| Panel | Diamondtron M2-CRT tube |
|---|---|
| Screen Size | 19" |
| Viewable Size | 18" |
| Maximum Resolution | 1600x1280 @ 70Hz |
| Resolution | 1280x1024 @ 86Hz |
| Dot Pitch | 0.25 mm Aperture-grill |
| Bandwidth | 200MHz |
| Horizontal Refresh Rate | 30 - 96 KHz |
| Vertical Refresh Rate | 50 - 150Hz |
| Input Video Compatibility | Analog RGB |
|---|---|
| Connectors | Fixed D-Sub mini 15 pin |
| Complies with | VESA DPMS, ENERGY STAR® |
|---|---|
| Power Supply | AC 100-230 V, 50 / 60 Hz |
| User Controls | contrast, brightness, vertical positioning/size, horizontal positioning/size, trapezoid distortion, Color temperature, pincushion, sRGB, OPQ, picture rotation, degaussing (de-magnetising), horizontal convergence, parallelogram, horizontal Moiré-Clear-, reset, lock function for On-Screen-Display (OSD), OSD-Timer, OSD-position |
|---|---|
| Regulatory Approvals | TCO 99, MPR II, CE , TÜV GS, PTB, FCC-B, UL, DHHS |
| Features | High-Contrast, Anti-Reflect and Anti-Static Coating |
| Dimensions | 18.1" x 18.1" x 18.3" |
|---|---|
| Weight | 48.5 lbs |
| First Listed on Newegg | August 04, 2004 |
|---|