Your Browsing History











Any questions? Our AI beta will help you find out quickly.
| Brand | MSI |
|---|---|
| Model | PULSE GL66 12UGKV-470CA |
| Color | Black |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 Home |
| CPU | Intel Core i9-12900H (2.50GHz) |
| Screen | 15.6" |
| Memory | 16 GB |
| Storage | 512 GB SSD |
| Graphics Card | NVIDIA GeForce RTX 3070 |
| Video Memory | 8 GB |
| CPU Type | Intel Core i9 12th Gen |
|---|---|
| Processor Name | Intel Core i9-12900H |
| Number of Cores | 14-core (6P+8E) Processor |
| Screen Size | 15.6" |
|---|---|
| Display Type | FHD |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Refresh Rate | 240 Hz |
| Operating System | Windows 11 Home |
|---|
| GPU/VPU | GeForce RTX 3070 Laptop GPU |
|---|---|
| Video Memory | 8GB |
| Graphic Type | Dedicated Card |
| SSD | 512GB |
|---|
| Memory | 16GB |
|---|
| First Listed on Newegg | July 25, 2022 |
|---|