Your Browsing History






Any questions? Our AI beta will help you find out quickly.
| Brand | GIGABYTE |
|---|---|
| Series | G5 Series |
| Model | G5 KF-E3US333SH-R |
| Operating System | Windows 11 Home |
|---|
| CPU Type | Intel Core i5 12th Gen |
|---|---|
| Processor Name | Intel Core i5-12500H |
| Core Name | Alder Lake |
| Screen Size | 15.6" |
|---|---|
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Refresh Rate | 144 Hz |
| SSD | 512GB |
|---|
| Memory | 8GB |
|---|
| WLAN | 802.11ax Wireless LAN |
|---|---|
| WiFi Generation | Wi-Fi 6 |
| Bluetooth | Bluetooth 5.2 |
| Virtual Reality Ready | Yes |
|---|
| Backlit Keyboard | Backlit |
|---|
| Type | Gaming |
|---|
| Weight | 4 - 4.9 lbs. |
|---|
| First Listed on Newegg | June 12, 2024 |
|---|