Your Browsing History

Any questions? Our AI beta will help you find out quickly.
| Brand | ASUS |
|---|---|
| Model | C204MA-SS01-CB |
| CPU Type | Intel Celeron |
|---|---|
| Processor Name | Intel Celeron N4000 |
| Number of Cores | Dual-core Processor |
| Screen Size | 11.6" |
|---|
| Operating System | Chrome OS |
|---|
| GPU/VPU | Intel UHD Graphics 600 |
|---|---|
| Video Memory | Shared system memory |
| Graphic Type | Integrated Card |
| SSD | 32 GB eMMC |
|---|
| Memory | 4 GB LPDDR4 |
|---|
| WLAN | Yes |
|---|---|
| Bluetooth | Yes |
| Webcam | Yes |
|---|
| First Listed on Newegg | October 09, 2020 |
|---|