Your Browsing History



Any questions? Our AI beta will help you find out quickly.
| Brand | HP |
|---|---|
| Series | ENVY x360 |
| Model | 15M-EE0013DX |
| Part Number | 9HZ86UAR#ABA |
| Style | Convertible |
| Type | Mainstream |
| Usage | Consumer |
| Operating System | Windows 10 Home 64-bit |
|---|
| CPU Type | AMD Ryzen 5 PRO |
|---|---|
| Processor Name | AMD Ryzen 5 4500U |
| Number of Cores | 6-core Processor |
| Screen Size | 15.6" |
|---|---|
| Touchscreen | Touch Screen |
| Wide Screen Support | Yes |
| Display Type | FHD |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| SSD | 256GB NVMe |
|---|
| Memory | 8GB |
|---|
| WLAN | Yes |
|---|---|
| Bluetooth | Yes |
| Backlit Keyboard | Backlit |
|---|
| First Listed on Newegg | October 28, 2020 |
|---|