Your Browsing History






Any questions? Our AI beta will help you find out quickly.
| Brand | DELL |
|---|---|
| Series | 3000 |
| Model | 3550 |
| Part Number | 8YGP3 |
| Color | Soft Charcoal |
| Other Features | Anti-glare Screen ExpressCharge |
|---|
| Operating System | Windows 11 Pro |
|---|
| CPU Type | Core i5 |
|---|---|
| Core Name | Deca-core (10 Core) |
| Screen Size | 15.6" |
|---|---|
| Touchscreen | Touch Screen |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| SSD | 256GB |
|---|
| Memory | 8GB |
|---|
| WLAN | 802.11ax Wireless LAN |
|---|---|
| Bluetooth | Yes |
| Package Content | Latitude 3550 Notebook Standard Battery AC Adapter |
|---|
| First Listed on Newegg | November 21, 2024 |
|---|