Your Browsing History





Any questions? Our AI beta will help you find out quickly.
| Brand | DELL |
|---|---|
| Series | 3000 |
| Model | 3550 |
| Part Number | 77NRM |
| Color | Soft Charcoal |
| Other Features | Anti-glare Screen ExpressCharge |
|---|
| Operating System | Windows 11 Pro |
|---|
| CPU Type | Intel Core i3 13th Gen |
|---|---|
| Processor Name | Intel Core i3-1315U |
| Core Name | Hexa-core (6 Core) |
| Screen Size | 15.6" |
|---|---|
| Touchscreen | Non-Touch Screen |
| Resolution | 1366 x 768 |
| SSD | 256GB |
|---|
| Memory | 8GB |
|---|
| WLAN | 802.11ax Wireless LAN |
|---|
| Package Content | Latitude 3550 Notebook Standard Battery AC Adapter |
|---|
| First Listed on Newegg | November 22, 2024 |
|---|