Your Browsing History






Any questions? Our AI beta will help you find out quickly.
| Brand | DELL |
|---|---|
| Series | 3000 |
| Model | 3591 |
| Part Number | 5P4PT |
| Color | Titan Gray |
| Other Features | Anti-glare Screen ExpressCharge |
|---|
| Operating System | Windows 11 Pro |
|---|
| CPU Type | Core Ultra 5 |
|---|---|
| Core Name | Tetradeca-core (14 Core) |
| Screen Size | 15.6" |
|---|---|
| Touchscreen | Non-Touch Screen |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| SSD | 512GB |
|---|
| Memory | 16GB |
|---|
| WLAN | 802.11ax Wireless LAN |
|---|---|
| Bluetooth | Yes |
| Package Content | Precision 3591 Mobile Workstation Standard Battery AC Adapter |
|---|
| First Listed on Newegg | February 05, 2025 |
|---|