Your Browsing History





Any questions? Our AI beta will help you find out quickly.
| Brand | HP |
|---|---|
| Model | 14a-na0062tg |
| Part Number | 60L06UAR#ABA |
| Color | Forest teal (Top Cover) & Natural Silver (Keyboard deck) |
| CPU Type | Intel Pentium Silver |
|---|---|
| Processor Name | Intel Pentium Silver N5030 |
| Number of Cores | Quad-core Processor |
| Screen Size | 14.0" |
|---|---|
| Touchscreen | Non-Touch Screen |
| Wide Screen Support | Yes |
| Display Type | HD |
| Resolution | 1366 x 768 |
| Display Features | HD micro-edge anti-glare Display |
| Operating System | Chrome OS |
|---|
| GPU/VPU | Intel UHD Graphics 605 |
|---|---|
| Video Memory | Shared system memory |
| Graphic Type | Integrated Card |
| SSD | 128 GB eMMC |
|---|---|
| HDD | No |
| Memory | 4GB |
|---|---|
| Memory Speed | LPDDR4x 2933 |
| Memory Spec | 4 GB onboard |
| Optical Drive Type | No |
|---|
| WLAN | Wireless 802.11a/b/g/n/ac (2x2) Wi-Fi |
|---|---|
| Bluetooth | Yes |
| Audio | HD Audio with stereo speakers |
|---|
| Keyboard | Full-size backlit Keyboard |
|---|---|
| Backlit Keyboard | Backlit |
| Webcam | HP Wide Vision 720p HD camera |
| AC Adapter/Charger | 30W USB Type-C power adapter |
|---|---|
| Battery | 2-cell 47WHr Li-ion polymer battery |
| Style | Standard |
|---|---|
| Type | Home / Personal |
| Usage | Consumer |
| First Listed on Newegg | December 02, 2022 |
|---|