Your Browsing History

Any questions? Our AI beta will help you find out quickly.
| Brand | Lenmar |
|---|---|
| Model | LBIR60 |
| Type | Battery |
|---|---|
| Compatibility | IBM ThinkPad R60 0656, IBM ThinkPad T60 1951, IBM ThinkPad T60 1952, IBM ThinkPad T60 2007, IBM ThinkPad T60 Series, IBM ThinkPad T60p Series, Lenovo (IBM) ThinkPad T500, Lenovo (IBM) ThinkPad T60 1951, Lenovo (IBM) ThinkPad T60 2007, Lenovo (IBM) ThinkPad T60 2008, Lenovo (IBM) ThinkPad T60 Series, Lenovo (IBM) ThinkPad T60p Series, Lenovo (IBM) ThinkPad T61 6457, Lenovo (IBM) ThinkPad T61 6466, Lenovo (IBM) ThinkPad T61 Series |
| Battery Type | Lithium-Ion |
| Battery Voltage | 10.8V |
| Battery Capacity | 4400mAh |
| Dimension | 8.06" x 2.31" x 0.79" |
|---|---|
| Weight | 1 lbs. |
| First Listed on Newegg | July 17, 2009 |
|---|