Your Browsing History




Any questions? Our AI beta will help you find out quickly.
| Brand | FSP Group |
|---|---|
| Model | NB65 CEC |
| Type | AC Adapter |
|---|---|
| Compatibility | Note: Please check with the Manufacturer Product Page for the compatible Notebook Model list. Compatible With ACER | COMPAQ | HP | DELL | IBM |LENOVO| SONY | TOSHIBA | and much more |
| AC Adapter Voltage | 18~20V |
| AC Adapter Current | 3.42A |
| AC Adapter Output Power | 65W |
| Features | 65-Watt | 18~20V @ 3.42A Max. Full Range Input 100-240v Ac 9 I.point Interchangeable Connectors including the latest HP notebook tip High.impact Durability Complete Input | Output Protection The Unique Design Input Fuse Protection Convenient Travel Case (included) Quick Release Cable Tie (included) Meet CEC Level IV and Energy Star Compliant SAFETY APPROVAL:UL/CUL, FCC, TUV, CE, Nemko, GOST, C-Tick, CB, BSMI |
|---|
| Dimension | 4.38" x 1.88" x 1.13" |
|---|---|
| Weight | 0.8 lbs. |
| First Listed on Newegg | February 19, 2009 |
|---|