Your Browsing History





Any questions? Our AI beta will help you find out quickly.
| Brand | EVERCOOL |
|---|---|
| Model | EC7025SH12BP |
| Type | Case Fan |
|---|---|
| Fan Size | 70mm |
| Bearing Type | 2 Ball |
| RPM | 1500 RPM +- 25% ~ 4000 RPM +- 10% |
| Noise Level | <16.9 dB ~ <37 dB |
| Power Connector | 3 / 4 Pin |
| Color | Black |
| Features | Long life beaning. Low noise & high airflow. Low pollution(ROHS complate). |
|---|
| Dimensions | 2.76" x 2.76" x 0.98" |
|---|
| Package Contents | EC7025SH12BP 3 to 4pin cable. Screws x 4. |
|---|
| First Listed on Newegg | July 10, 2013 |
|---|