Your Browsing History








Make informed decisions with expert advice. Learn More
Any questions? Our AI beta will help you find out quickly.
| Brand | EVGA |
|---|---|
| Model | 100-FS-C901-RX |
| Type | Fan & Heatsinks |
|---|---|
| Fan Size | 92mm |
| Bearing Type | Sleeve |
| RPM | 800-2800RPM+/-280RPM |
| Air Flow | 46.5CFM |
| Noise Level | 33.4 dBA |
| Power Connector | 4 Pin |
| Heatsink Material | Aluminum & Copper |
| Fan Dimensions | 92 x 92 x 25mm |
|---|---|
| Heatsink Dimensions | 3.3"H x 3.9"W x 5.5"D |
| Weight | 470g |
| First Listed on Newegg | March 24, 2015 |
|---|