Your Browsing History










| Brand | Logitech |
|---|---|
| Model | Z333 |
| Part Number | 980-001203 |
| Type | Wired |
|---|---|
| Color | Black |
| Configuration | 2.1 |
| Frequency Response | 55 Hz - 20 KHz |
| Impedance | 10 KOhms |
| Signal to Noise Ratio(SNR) | Satellites: 85dB, A-weighted Subwoofer: 80dB, A-weighted |
| Power Supply | 100 - 240V (50/60 Hz) |
| Remote | Wired |
| Dimension | Speaker(each): 7.09" x 4.25" x 3.54" Subwoofer: 9.05" x 9.13" x 6.20" |
|---|---|
| Weight | Speaker: 2 x 1.32 lbs. Subwoofer: 5.50 lbs. |
| Features | Compatible with select laptops, PCs, smartphones, tablets, gaming consoles and TVs 80W total system power (40W RMS) 2 satellite speakers with a 5.00" front-facing subwoofer 3.5 mm auxiliary and RCA inputs |
|---|
| First Listed on Newegg | April 08, 2016 |
|---|