Your Browsing History

Any questions? Our AI beta will help you find out quickly.
| Brand | Cyber Acoustics |
|---|---|
| Model | CVL-1066RB |
| Color | Black |
|---|---|
| Connector | 3.5mm |
| Microphone Sensitivity | 64 dB V/Microbar |
| Microphone Impedance | ~2K ohm |
| Microphone Frequency Response | 100Hz-16KHz |
| Features | PCvoiceLINK technology DNCT4: Direct Noise Canceling Microphone Technology Uni-directional microphone Adjustable microphone arm Microphone power voltage: 1.5v to10v Shielded cord |
|---|
| First Listed on Newegg | August 11, 2008 |
|---|