Learn more about the Adesso WKB-5300CB
Model
Brand
ADESSO
Model
WKB-5300CB
Keyboard
Keyboard Interface
USB
Keyboard Color
Black
Dimensions
0.70" x 17.50" x 5.30"
Type
RF Wireless
Mouse
Mouse Included
Yes
Mouse Interface
RF Wireless
Scrolling Capability
1 x Wheel
Mouse Color
Black
OS / System Requirement
Operating System Supported
Windows XP / Windows Vista / Windows 8 / Windows 7 / Windows 10
System Requirement
1 USB Port
Features
Features
Desktop mouse and presentation remote Assignable buttons and hand gestures Includes New MotionTools software (NEW) Rechargeable Battery (3.7 VDC / 400 mAh - 1.48Wh) Windows compatible
Package Contents
Package Contents
Air Mouse Go Plus With Full Size Keyboard Desktop Charging Cradle and USB Charging Cable 2.4 GHz USB Receive Quick Start Guide