    • Rapid Charge: There are three OmniPort USB rapid charging ports: 1 USB-C PD 45W, 1 USB-C PD 20W, and 1 USB-A with dedicated 2.4 Amps of charging power while protecting all your low voltage devices
    Overview
    Specs
    Reviews
    avatar
    Any questions? Our AI beta will help you find out quickly.
    JBL BAR-1300X Soundbar and Subwoofer - Multi-Beam - Dolby Atmos -
    DTS: X - 3D Surround Sound - Detachable Battery-Powered Surround Speakers - 6x Up-Firing Drivers - Up To 12hr Playtime - PureVoice Technology - Multiple Streaming Options - 1170W Total Power - 650W Soundbar - 300W Subwoofer - 2x 110W Surround Speakers - 6x 46x90mm Racetrack Drivers - 5x 0.75" Tweeters - 4x 2.75" Up-Firing Full Range Drivers - 1x 46x90mm Racetrack Driver, 1x 0.75" Tweeter, 1x 2.75" Up-Firing Full Range Driver, and 2x 48x69mm Rounded Rectangle Passive Radiators (Surround Speaker) - 12" Subwoofer - 33Hz-20kHz Frequency Response - Optical - Bluetooth - USB A - Wi-Fi - 3x HDMI In - eARC - HDR10 - Dolby Vision - 11.1. 4 Channel - Works with Voice Assistant Enabled Speakers - 4K Pass Through - Easy Sound Calibration - JBL One App - Box Includes Remote with Batteries, Power Cords, HDMI Cable, Wall Mount Brackets and Templates, Quick Start Guide, Side Caps -