Your Browsing History



Any questions? Our AI beta will help you find out quickly.
| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Series | ThinkVision |
| Model | P24H-10 |
| Part Number | J7-P24H1001 |
| Cabinet Color | Black |
| Screen Size | 23.8" |
|---|---|
| Widescreen | Yes |
| Resolution | 2560 x 1440 (2K) |
| Viewing Angle | 178° (H) / 178° (V) |
| Monitor Pixel Density | 0.205mm |
| Display Colors | 16.7 Million |
| Brightness | 300 cd/m2 |
| Contrast Ratio | 1,000:1 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Response Time | 4 ms |
| Panel | IPS |
| Color Gamut | 99% sRGB |
| Curved Surface Screen | Flat Panel |
| Video Ports | 2 x HDMI 1.4, 1 x USB-C, 1 x DisplayPort 1.2, 1 x DisplayPort-out |
|---|---|
| Headphone | 1 x Audio-Out |
| Power Supply | 90 - 264 VAC, 47/63Hz |
|---|---|
| Power Consumption | Typical: 24 W Maximum: 120 W Sleep-Mode: <0.5 W Off-Mode: <0.5 W |
| VESA Compatibility - Mountable | 100 x 100mm |
|---|
| Dimensions | 14.7" x 21.26" x 10.3" with Stand 12.83" x 21.26" x 1.82" without Stand |
|---|---|
| Weight | 12.54 lbs. with Stand 8.42 lbs. without Stand |
| First Listed on Newegg | May 18, 2026 |
|---|