Your Browsing History







Any questions? Our AI beta will help you find out quickly.
| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Series | ThinkPad E16 |
| Model | Gen 1 |
| Part Number | 21JT001AUS |
| Color | Graphite Black |
| Operating System | Windows 11 Pro |
|---|
| CPU Type | AMD Ryzen 7 7730U 2 GHz |
|---|---|
| Processor Name | 2.00GHz |
| Core Name | 7730U |
| Screen Size | 16.0" |
|---|---|
| Display Type | WUXGA |
| Resolution | 1920 x 1200 |
| GPU/VPU | AMD Radeon Graphics |
|---|---|
| Graphic Type | Integrated Card |
| SSD | 512GB |
|---|
| Memory | 16GB |
|---|---|
| Memory Speed | DDR4 3200 |
| WLAN | IEEE 802.11ax |
|---|---|
| Bluetooth | Yes |
| Ethernet | 1 x RJ-45 |
|---|
| Backlit Keyboard | Backlit |
|---|---|
| Webcam | Yes |
| First Listed on Newegg | July 01, 2023 |
|---|