Search Results: "XFX Speedster SWFT210 Radeon RX 7600XT"
"
XFX Speedster SWFT210 Radeon RX 7600XT
"
Did You Find It?
Save this search
Sold by Newegg
ON
OFF
AI Ready
ON
OFF
New
Department
Any Category
GPUs / Video Graphics Cards
Server Accessories
Brands
XFX
GIGABYTE
Sapphire Tech
XFX FORCE
ASRock
PowerColor
ASUS
PNY Technologies, Inc.
ZOTAC
YESTON
Show More
Price
to
Show More
GPU
Radeon RX 9000 Series
Radeon RX 9070 XT
Radeon RX 9070
Radeon RX 9060 XT
Radeon RX 7000 Series
Radeon RX 7600 XT
Radeon RX 7600
Radeon RX 500 Series
Radeon RX 580
Radeon RX 570
Radeon RX 400 Series
Radeon RX 480
GeForce series
GeForce 7600GT
Radeon HD series
Radeon HD 7970
Radeon HD 7870 GHz Edition
Radeon HD 5770
Chipset Manufacturer
NVIDIA
AMD
Memory Size
20GB
16GB
12GB
10GB
8GB
6GB
4GB
3GB
2GB
1GB
256MB
Cooler
Single Fan
Double Fans
Triple Fans
With Fan
Air Cooler
Hybrid Cooler
Max GPU Length
Over 290mm
340 mm
337 mm
332 mm
326 mm
325 mm
320 mm
318 mm
305 mm
304 mm
303 mm
302 mm
300 mm
291 mm
290 to 246mm
290 mm
287 mm
283 mm
282 mm
281 mm
280 mm
276 mm
272 mm
270 mm
269 mm
267 mm
254 mm
245 to 201mm
245 mm
243 mm
241 mm
240 mm
234 mm
Shorter than 170mm
155 mm
Form Factor
ATX
Low Profile
Plug-in Card
Interface
PCI-E 5.0
PCI Express 5.0
PCI Express 5.0 x16
PCI-E 4.0
PCI Express 4.0
PCI Express 4.0 x8
PCI Express 4.0 x16
PCI-E 3.0
PCI Express 3.0
PCI Express 3.0 x16
PCI-E 2.1
PCI Express 2.1 x16
PCI-E
PCI Express x16
Memory Interface
384-Bit
320-Bit
256-Bit
192-Bit
160-Bit
128-Bit
64-Bit
DisplayPort
DisplayPort 2.1
2 x DisplayPort 2.1
3 x DisplayPort 2.1
DisplayPort 1.4
1 x DisplayPort 1.4
2 x DisplayPort 1.4
3 x DisplayPort 1.4
3 x DisplayPort 1.4a
DisplayPort
1 x DisplayPort
2 x DisplayPort
3 x DisplayPort
Mini DisplayPort
2 x Mini DisplayPort
HDMI
HDMI 2.1
1 x HDMI 2.1
2 x HDMI 2.1
HDMI 2.0
1 x HDMI 2.0b
HDMI 1.0
1 x HDMI
2 x HDMI
3 x HDMI
Slot Width
Single Slot
Single Slot
2 Slot
2 Slots
2.2 Slots
2.25 Slots
2.4 Slots
2.5 Slots
2.6 Slots
2.7 Slots
2.75 Slots
2.9 Slots
3 Slot
3 Slots
3.5 Slots
Recommended PSU Wattage
Less than 500W
350W
450W
500W
501W - 750W
550W
600W
650W
700W
751W - 1000W
750W
800W
850W
1000W
Virtual Reality Ready
Yes
Core Clock
Up to 1000 MHz
560 MHz
925 MHz
1001 MHz - 1500 MHz
1050 MHz
1266 MHz
1284 MHz
1286 MHz
1295 MHz
1440 MHz
1500 MHz
1501 MHz - 2000 MHz
1605 MHz
1607 MHz
1650 MHz
1660 MHz
1670 MHz
1690 MHz
1770 MHz
1815 MHz
1825 MHz
1840 MHz
1850 MHz
1900 MHz
1923 MHz
1950 MHz
2001 MHz - 2500 MHz
2092 MHz
2150 MHz
2250 MHz
Memory Type
GDDR6
GDDR5
GDDR3
DDR5
DirectX
DirectX 12 Ultimate
DirectX 12
DirectX 11
DirectX 9
Max Resolution
7680 x 4320
4096 x 2160
DVI
1 x DVI
2 x DVI
2 x DVI (1 Single Link, 1 Dual Link)
Multi-Monitor Support
2
Yes
Boost Clock
1501 MHz - 2000 MHz
1620 MHz
1845 MHz
1905 MHz
1925 MHz
1945 MHz
1980 MHz
2001 MHz - 2500 MHz
2010 MHz
2035 MHz
2105 MHz
2190 MHz
2250 MHz
2321 MHz
2365 MHz
2425 MHz
2475 MHz
2495 MHz
Above 2500 MHz
2520 MHz
2525 MHz
2565 MHz
2589 MHz
3320 MHz