Search Results: "PC34CW135"
"
PC34CW135
"
Did You Find It?
Save this search
Power Search
New
ON
OFF
Brands
LG Electronics
HP
DELL
ViewSonic
Philips
Acer America
Lenovo
Planar
AOpen
Show More
Price
to
Show More
Screen Size
33" to 35"
34"
34.1"
Resolution
2K
2560 x 1080
3440 x 1440
3440 x 1440 (2K)
Response Time
4ms - 5ms
4 ms
5 ms
Aspect Ratio
Ultrawide Screen
21:9
Contrast Ratio
Less than 1,000:1
3500:1
Widescreen
Yes
Built-in Speakers
No
Yes
2 x 5W
2 x 3W
Panel
IPS
VA
Video Ports
DisplayPort
1 x DisplayPort
1 x DisplayPort 1.2
1 x DisplayPort 1.4
HDMI
1 x HDMI
1 x HDMI 1.4
1 x HDMI 2.0
2 x HDMI
2 x HDMI 2.0
USB
1 x USB-C (DP Alternative)
USB Ports
USB 3.0
1 x USB 3.0 Type-B Upstream
2 x USB 3.0 Type-A Downstream
3 x USB 3.0 Type-A Downstream
4 x USB 3.0 Type-A Downstream
Type-C
1 x USB Type-C (Charge/Display)
1 x USB Type-C (Power Only)
1 x USB Type-C (Data only)
Other
1 x USB 3.2 Gen 1 Type-B
2 x USB 3.2 Gen 1 Type-A
4 x USB 3.2 Gen 1 Type-A
VESA Compatibility - Mountable
100 x 100mm
Refresh Rate
60Hz - 119Hz
60Hz
100Hz
120Hz - 239Hz
160Hz
Brightness
200 - 290 cd/m2
250 cd/m2
300 - 390 cd/m2
300 cd/m2
350 cd/m2
400 cd/m2
3D Ready
No
3D Glasses Included
Adaptive Sync Technology
Adaptive Sync
FreeSync (AMD Adaptive Sync)
FreeSync Premium (AMD Adaptive Sync)
Curved Surface Screen
Curved
Flat Panel
Display Colors
16.7 Million
1 Billion
1.07 Billion
Monitor Pixel Density
0.200 - 0.299mm
0.23mm
0.2318mm
0.2325mm x 0.2325mm
0.300 - 0.399mm
0.312mm x 0.310mm
Viewing Angle
178° (H) / 178° (V)
Stand Adjustments
Height & Tilt
Height, Swivel, Tilt
Height, Pivot, Swivel
Tilt
Cabinet Color
Black
Black / Silver
N/A
Silver
White
HDCP Support
Built-in Webcam
HDMI
1
1 x HDMI 1.4
2 x HDMI 2.0
DisplayPort
1
1 x DisplayPort 1.4
USB 3.0
2
VESA Certified DisplayHDR
DisplayHDR 400
All Top Brands
Top Brands
Condition
New
Useful Links
Direct from Manufacturer
Warranty
1 - 3 Years
3 - 5 Years
Free Shipping
Customer Ratings
& up
Power Search
Any questions? Our AI beta will help you find out quickly.
Try me now
Search Within:
GO
Page
1/1
Sort By:
Featured Items
Lowest Price
Highest Price
Best Selling
Best Rating
Most Reviews
Featured Items
View:
36
List View
Grid View
Filters:
Condition:
Reset
Quick View
New Dell U3421WE 34" 60 Hz WQHD IPS Curved Monitor 5 ms Response Time 300 cd/m² Brightness 2000:1 Contrast Ratio Height Adjustable and Tilt, Swivel HDMI DisplayPort
Resolution:
3440 x 1440 (4K)
Refresh Rate:
60Hz
Display Colors:
1 Billion
Brand:
Dell
Model #:
U3421WE
699
Free Shipping
Add to cart
Compare
Quick View
LG UltraWide 34" Full HD 100Hz IPS HDR400 Computer Monitor for both work and casual gaming 34U511A-B
100Hz
Monitor Pixel Density:
0.312mm x 0.310mm