Learn more about the STARTECH CABSHELF22V
Model
Brand
StarTech.com
Model
CABSHELF22V
Details
Type
Rack Shelf
Rack Units
2U
Color
Black
Material
Steel
Specification
Form Factor:19" 2U
Features
Features
Package Contents: 2U 22in Vented Rack Mount Shelf - Fixed Server Rack Cabinet Shelf - 50lbs / 22kg 4 x M6 Screws 4 x M6 Cage Nuts 1 x Instruction Manual
Dimension & Weight
Unit Dimension
Height:3.5" x Width:19.0" x Depth:22.0"