    V7 PS19.0WA2-2N 19" Privacy Filter for Monitor 16:10 Aspect Ratio
    • Filters keep confidential information private, - TAA Compliant
    • Frameless - Aspect Ratio 16:10
    • Also includes Microfiber Cleaning Cloth and Mounting Tabs Double sided tapes and tabs holder
    Overview
    Specs
    Reviews
    avatar
    Any questions? Our AI beta will help you find out quickly.
    two monitors showing different effect in different angle
    V7 19.0" Privacy Filter for Monitor - 16:10 Aspect Ratio
    the layers of the monitor
    securety in different angle of the monitor
    one image splited into two, showing different effect between glossy and matte
    EAN 662919043426
    Model PS19.0WA2-2N
    Warranty 2 years
    Compliance RoHS
    Package Type 5 Color Envelope
    Country Of Origin Korea
    Aspect Ratio 16:10
    Screen Size 19 in / 48.3 cm
    Product Weight 0.33
    Product Dim (L/W/H) 16.12 x 10.12 in / 40.94 x 25.68 cm
    Package Dim (L/W/H) 0.01 x 16.12 x 10.12 in