    Heavy Duty Low Profile Tilting Flat Panel Wall Mount, Max Panel Weight 100kg Designed for Most of 50-100 inch LED, LCD, OLED Flat Panels, Supports up to VESA 800x600mm BIGASSMOUNT100T Amer Mounts
    • Supports 50 to 100 inch TVs with a 100kg max weight capacity
    • Single solid steel construction with built in bubble level for easy installation
    • VESA range support up to 800x600mm
    • Spring locks for holding your TV in place with release cords for simple unmounting
    • Low profile design has your monitor just 2.24" (57mm) from the wall