    iStarUSA Xeal 600W PS2 Mini High Efficiency Redundant Power Supply IS-600R8PUC
    🔥Don't forget your OS, we have Windows 11 OEM, Download and USB versions available
    Specs
    Reviews
    See all Q & A
    avatar
    Any questions? Our AI beta will help you find out quickly.
    Learn more about the iStarUSA Inc. IS-600R8PUC
    General
    Brand iStarUSA
    Series Xeal
    Model IS-600R8PUC
    Model
    Part Number IS-600R8PUC
    Details
    Type Redundant Power Supply
    Maximum Power 600 W
    Fans 4
    Main Connector 20+4Pin
    +12V Rails Single
    PCI-Express Connector 1 x 6-Pin
    SATA Power Connector 4
    Max PSU Length 140 mm
    Connectors
    Floppy Connector 1
    Feature
    Features Efficiency: 80% at full load