Your Browsing History






Make informed decisions with expert advice. Learn More
Any questions? Our AI beta will help you find out quickly.
| Brand | WD |
|---|---|
| Series | Passport |
| Model | WDXML600UEBN |
| Interface | USB 2.0 |
|---|---|
| Capacity | 60GB |
| RPM | 5400 RPM |
| Average Seek Time | 12ms |
| Average Latency | 5.5ms |
| Features | Power Stingy - Design prolongs laptop battery life. Cool and Quiet - Ultra quiet. Cool running. Smooth - Elegant, soft-touch case. Safety Tested - One of the few external drives with certification to meet all applicable safety requirements. |
|---|
| Windows Vista | Works with Windows Vista |
|---|---|
| Form Factor | 2.5" |
| Dimensions | 5.7" x 3.5" x 0.9" |
| Weight | 0.6 lbs. |
| Package Contents | 60GB External Hard Drive User Manual 1 x USB Cable |
|---|
| First Listed on Newegg | August 01, 2006 |
|---|