Your Browsing History



Any questions? Our AI beta will help you find out quickly.
| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Series | ThinkSmart Core for Microsoft Team Rooms |
| Model | 11S30008US |
| Color | Black Case with Red Bottom |
| Operating System | Windows 10 IoT Enterprise SAC 64 |
|---|
| CPU Type | Intel Core i5 11th Gen |
|---|---|
| Processor Name | 1145G7E (1.50GHz) |
| Number of Cores | Quad-core Processor |
| CPU L3 Cache | 8 MB |
| Screen Size | 10.1" |
|---|---|
| Touchscreen | 10-point Multi-touch |
| Display Features | Display on ThinkSmart Touch Controller |
| Resolution | 1280 x 800 |
| GPU/VPU | Intel Iris Xe Graphics |
|---|---|
| Video Memory | Shared system memory |
| Built-in Storage | 256 GB M.2 2280 PCIe 3.0x4 NVMe SSD |
|---|
| Memory | 8GB |
|---|---|
| Memory Speed | DDR4 3200 |
| Memory Spec | 8 GB onboard |
| LAN | 10/100/1000Mbps |
|---|---|
| WLAN | 802.11ax Wireless LAN |
| Bluetooth | Bluetooth 5.0 |
| AC Adapter/Charger | 90W 89% Adapter |
|---|
| Other Features | Product: ThinkSmart Core + Controller Kit Remote Control: ThinkSmart Touch Controller VESA Mount: Integrated VESA Mount |
|---|
| First Listed on Newegg | February 28, 2022 |
|---|