Your Browsing History





| Best Seller Ranking | #14 in All Laptop |
|---|
| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Series | ThinkPad |
| Model | ThinkPad X1 Carbon |
| Part Number | 20XXS0KR00 |
| Cosmetic Condition | Grade A (Excellent) |
| Operating System | Windows 11 Pro |
|---|
| CPU Type | Intel Core i7 11th Gen |
|---|---|
| Processor Name | Intel Core i7-1165G7 |
| Screen Size | 14.0" |
|---|---|
| Touchscreen | Touch Screen |
| Resolution | 1920 x 1200 |
| GPU/VPU | Intel Iris Xe Graphics |
|---|---|
| Graphic Type | Integrated Card |
| SSD | 256GB |
|---|
| Memory | 16GB |
|---|
| WLAN | 802.11ax Wireless LAN |
|---|---|
| WiFi Generation | Wi-Fi 6 |
| Bluetooth | Bluetooth 5.1 |
| USB | 2 x USB 3.2 Gen 1 |
|---|---|
| Thunderbolt | 2 x Thunderbolt 4 |
| HDMI | 1 x HDMI 2.0 |
| First Listed on Newegg | February 17, 2026 |
|---|