Your Browsing History

Any questions? Our AI beta will help you find out quickly.
| Brand | Case Logic |
|---|
| Case Type | Sleeve |
|---|---|
| Material | Molded EVA |
| Color | Black |
| Fit Most Screen Size | 7" |
| Capacity | 7.5" x 4.8" x 0.5" |
| Features | Molded EVA foam provides a precise and super slim fit for your 7 inch tablet Additional fold of material at the opening and welded seams create water-resistant protection for your tablet Nylex-lined interior keeps your tablet scratch-free Compressed design on the exterior of the sleeve adds a hint of style and texture |
|---|
| Dimensions | 8.5" x 6.1" x 0.8" |
|---|---|
| Weight | 4 oz. |
| First Listed on Newegg | May 06, 2024 |
|---|