Intel Core i5-12400F - Core i5 12th Gen Alder Lake 6-Core 2.5 GHz LGA 1700 65W Desktop Processor and ASUS TUF GAMING B660M-PLUS WIFI D4 LGA 1700 (Intel 12th Gen) mATX Gaming Motherboard
Quick View
Intel
  • L3 Cache: 18MB
  • L2 Cache: 7.5MB
  • Manufacturing Tech: Intel 7
  • Virtualization Technology Support: Yes
  • Model #: B-Intel i5-12400F+ASUS B660M-PLUS WIFID4
Intel Core i5-12400F - Core i5 12th Gen Alder Lake 6-Core 2.5 GHz LGA 1700 65W Desktop Processor-OEM Processor
Quick View
Limited time offer, ends 05/14
  • L3 Cache: 18MB
  • L2 Cache: 7.5MB
  • Manufacturing Tech: Intel 7
  • Model #: BXC8071512400F
MXZ Gaming PC Computer Intel Core i5 9400F, RX 580, 8GB DDR4, NVME M2 500GB, 5 RGB Fans, Windows 11 Pro Ready to Use, Gamer Desktop Computer (I5 9400F| RX 580)
  • CPU Type: Intel Core i5 9th Gen
  • GPU/VGA Type: AMD Radeon RX 580
  • CPU Name: 3.6GHz
  • Memory Capacity: 8GB DDR4
  • Model #: I5 9400F|RX 580
  • Free Shipping
Direct from MXZ Direct from MXZ
Sponsored
Intel Core i5-12400F - Core i5 12th Gen Alder Lake 6-Core 2.5 GHz LGA 1700 65W Desktop Processor - BX8071512400F
  • Series: Core i5 12th Gen
  • Cooling Device: Intel Laminar RM1
  • Model #: BX8071512400F
MXZ Gaming PC Computer Intel Core i5 12400F , GeForce RTX 4060, 8GB*2(16GB) DDR4, NVME M2 500G, 5RGB Fans,Windows 11 Pro Ready to use, Gamer Desktop Computer(I5 12400F| RTX4060)
  • CPU Type: Intel Core i5 12th Gen
  • GPU/VGA Type: GeForce RTX 4060
  • CPU Name: Intel Core i5-12400F
  • Memory Capacity: 16GB DDR4
  • Model #: I5 12400F| RTX 4060
Sponsored
  • Memory Capacity: 16GB DDR4
  • Model #: I5 12400F| RTX 4060
Available Direct from MXZ Available Direct from MXZ
  • GPU/VGA Type: AMD Radeon RX 7800 XT
  • SSD: 2TB
  • Model #: HCStormXi12400a7800XT162
  • Free Shipping
Available Direct from Hyper Cyber Available Direct from Hyper Cyber
MXZ Gaming PC Computer Intel Core i5 14400F 3.6GHz, GeForce RTX 5060 16GB DDR4, NVME 500GB, 5 RGB Fans, Windows 11 Pro Ready to use, Gamer Desktop Computer (I5 14400F| RTX 5060)
HAJAAN Gaming PC Tower Desktop Bundle with MSI 27" Curved Gaming Monitor - RTX 4060 8GB - Intel Core i5-12400F - 32GB DDR4 RAM - 1TB NVMe SSD - Wifi - Bluetooth - Windows 11 Pro