    FSP 450W Mini ITX Solution/ SFX 12V / Micro ATX 80 Plus Bronze Certified Power Supply (FSP450-50SAC)
    • SFX Bronze (450W)
    • SFX 80+ Gold (650W)
    • Compliance with the newest SFX12V V3.3 | UL-62368
    • 80Plus Bronze certified | Efficiency = 85% at typical load
    • 80mm Intelligent fan speed control
    • Black ribbon cables w/ PS2 bracket for easy fitting into ATX case
    • Full protections OCP, OVP, SCP, OPP, OTP
    🔥Don't forget your OS, we have Windows 11 OEM, Download and USB versions available
    Overview
    Specs
    Reviews (23)
    See all Q & A
    avatar
    Any questions? Our AI beta will help you find out quickly.
    SFX PRO 450W
    SFX PRO 450W
    SFX PRO 450W
    Intelligent Fan Speed Control
    SFX PRO 450W
    80 Plus® Bronze Certification
    SFX PRO 450W
    DC-to-DC Module Design
    Compliant with IEC/EN 62368
    SFX PRO 450W
    All Black Ribbon Cables
    The matte black coating and all black ribbon cables give your system a sophisticated look.
    SFX PRO 450W
    SFX to ATX Adapter Bracket
    SFX PRO 450W
    Universal Use, Wide Input Range Power Supply
    AC/DC
    SFX PRO 450W
    Cables
    SFX PRO 450W
    Specifications
    Model FSP450-50SAC
    Rated Output Power 450W
    Form Factor SFX
    80 PLUS Certification Bronze
    Input Voltage 100V~240V
    Input Current 6-2.5A
    Input Frequency 50-60Hz
    PFC Active PFC
    Efficiency 85%
    Fan Type Rifle, 80mm
    Dimensions(L x W x H) 125 x 100 x 63mm