Dell Vostro 3681 Desktop (2020) | Core i5 - 256GB SSD - 8GB RAM | 6 Cores @ 4.3 GHz - 10th Gen CPU
- $600.00
- Free Shipping from United States
Sold and Shipped by inStock901
Because this item is priced lower than the suggested manufacturer’s advertised price, pricing for this item can be shown by proceeding through the checkout process if the product is available.
Simple, short-term installments
Check out securely with PayPal and choose Pay Later
- Pay in 4 is available upon approval for purchases of $30-$600.
- Pay in 4 is not currently available to residents of Georgia, New Mexico, North Dakota, Missouri, South Dakota, Wisconsin, or any U.S. Territories. Offer availability also depends on the merchant.
- Late fees may apply for missed payments depending on your state of residency.
- When applying, a soft credit check may be needed, but will not affect your credit score.
- You must be of legal age in your U.S. state of residence to use Pay in 4.
- Loans to California residents are made or arranged pursuant to a California Finance Lenders Law license.
Seller
right536 Reviews (89% Positive)
Reviews
Warranty & Returns
Warranty
Please contact the Seller directly for warranty information. Warranty information may also be found on the Manufacturer's website.
Return Policies
Return for refund within: 30 days
Return for replacement within: 30 days
This item is covered by inStock901 Return Policy
Manufacturer Contact Info
For a directory of all our manufacturers, please click below.
Features & Details
- Dell Vostro 3681 Desktop
- Intel Core i5 10th Gen i5-10400 Six-Core Processor 2.9GHz (4.3GHz With Turbo Boost)
- 256GB SSD Hard Drive & 8GB RAM Memory
- integrated graphics chip
- Wireless Wifi & Bluetooth, DVD Drive, Keyboard and mouse
Specifications
| Brand | DELL |
|---|---|
| Series | Vostro |
| Model | Vostro 3681 Desktop |
| Part Number | Vostro 3681 Desktop |
| Type | Student / Home Office |
|---|---|
| Usage | Business |
| Color | Gray |
| Processor | i5-10400 |
| Memory | 8GB |
| Storage | 256 GB SSD NVME |
| Wireless Card | Wifi |
| Monitor | Monitor not included |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| CPU Type | Intel Core i5 10th Gen |
|---|---|
| CPU Name | Intel Core i5-10400 |
| Memory Capacity | 8GB DDR4 |
|---|
| SSD | 256GB |
|---|---|
| HDD | 256GB |
| Optical Drive Type | DVD±R/RW |
|---|
| Screen Size | No Screen |
|---|---|
| Touchscreen | No |
| LAN Speed | 10/100/1000Mbps |
|---|---|
| Bluetooth | Yes |
| First Listed on Newegg | January 31, 2024 |
|---|